Bezúdržbové plastové profily EVerwood - večné drevo

 

 

Viete čo je EVERWOOD?

Ewerwood oplotenieOdpoveď je jednoduchá, Everwood je názov nového materiálu na báze plastu, ktorý bol vyvinutý v Anglicku v zemi daždivého a drsného počasia. Everwood - "večné drevo" nachádza uplatnenie všade tam, kde prírodné drevo trpí zmenami počasia. Má dobré vlastnosti: nehnije, nieje nasiakavý, nekrúti sa a nezosychá, odoláva nepriaznivému počasiu, slanej vode, hmyzu i drevokazným hubám a hlavne nevyžaduje žiadnu údržbu - nemusí sa vôbec natierať.


Ewerwood oplotenieJe hygienicky celkom nezávadný, bez obáv sa dá použiť aj v interiéri. Pracuje sa s ním podobne ako s drevom, nevyžaduje žiadne zvláštne nástroje. To znamená že ide bežne rezať, rezné plochy brúsiť a leštiť, vŕtať, pribíjať, priskrutkovať. Tiež ho môžeme ľahko a pevne lepiť a to lepidlamy na báze organických rozpúšťadiel. Pre pripevnenie na stenu požijeme niektorý z disperzných tmelov. Materiál je celo-farebný, teda nieje na jeho povrchu žiadna fólia ani iná farebná vrstva. Prípadné povrchové poškodenie sa dá jednoducho zaleštiť.

 

Lavička EWERWOODProfily sa dajú rozdeliť do štyroch základných skupín:

  1. Obkladové a doplnkové profily. Z ich pomocou sa obloží a zateplí akákoľvek fasáda či jej časť, altánok či záhradný domček, alebo obložia garážové či iné dvere.
  2. Profily na výrobu lavičiek a záhradného nábytku, pergol, plotov, altánov, vonkajších odpadkových košov, ochranných nádob na kvetiny, na vybavenie športovísk a ihrísk.
  3. Profily na vnútorné vybavenie bytov - prahy, parapety, soklové lišty, madlá a zábradlia.
  4. Špeciálne profily.

 

Obklad kvetináča EWERWOOD

Marteriál EVERWOOD je testovaný v ITC Zlín. Z hľadiska horľavosti je zaradený do skupín C1 a C3 (Pavus Praha). Pre použitie v stavebníctve je schválený hygienikom - má atest na styk s kožou. Bol testovaný i z hľadiska úniku látok do ovzdušia.

Výroba profilov EVERWOOD je uzavretým cyklom, zbytky materiálu sú reciklovateľné. EVERWOOD neobsahuje žiadne látky škodlivé životnému prostrediu. Jeho použitím šetríme prácu i čas spojený s natieraním a výdavky za často drahé náterové hmoty.

 

EVER-DECK profily z kompozitu WPC

EWERDECKJedná sa o extrudované profily zo špeciálneho kompozitného materiálu WPC (Wood-Polymer-Composite).

Tieto profily sú určené na podlahy vonkajších terás, balkónov, altánov a okolia bazénu na chodníky atď... ako plnohodnotná bez-údržbová náhrada tvrdého dreva. Profily celoročne odolávajú vonkajším vplyvom. Nepotrebujú náter, nehnijú, nekrútia sa, nezosychajú, nemajú triesky, odolávajú hmyzu a drevokazným hubám, sú príjemné na dotyk a oproti drevu majú veľmi dlhú životnosť.

 

Aktuálny cenník plastových profilov v PDF

Vzorkovník farieb profilov EVERWOOD v PNG